Čtvrtek 8. 6. 2023. Na tento den jsme si my, žáci devátého ročníku z naší základní školy, připravili v místní sportovní hale pro prvňáčky projekt „Knížka je kamarád“.  Tuto akci provázela složitá a nelehká příprava. Byli jsme rozděleni do skupin, ve kterých jsme následně pracovali s vybranou dětskou knížkou, kterou jsme poté měli prvňáčkům představovat. Naším úkolem bylo si svou knihu přečíst a pro děti vymyslet aktivity s touto knihou spojené. Celý květen byl určen k přípravě. V červnu probíhaly takzvané „generálky“, které byly prováděny stejně jako celý projekt pod vedením paní učitelky Kleinové a pana učitele Čecha. Ti si spolu s několika dalšími žáky rozdělili prvňáčkovské role a podrobili nás zatěžkávací zkoušce. Všichni hledali chyby, kde se dalo, aby se předešlo tomu, že nastanou během realizace v hale. My jako autoři projektu jsme si své úkoly vyšperkovali k dokonalosti a šlo se na věc.  Čtvrtek 8. 6. ráno jsme se sešli před halou, dostali rychlé pokyny a dali se do práce. S vervou jsme se pustili do akce, převlékli se do připravených kostýmů, nachystali svá stanoviště a pak už přišli prvňáčci. Ti byli rozděleni do sedmi skupin. Tyto skupiny musely obejít všechna stanoviště, kde na ně čekaly zábavné úkoly, za které byly bodově ohodnoceny. Celé dopoledne tak strávili s Krtečkem, Kocourem v botách, medvídkem Pú, včelkou Májou, Rumcajsem a Mankou, detektivem Emilem a s pejskem a kočičkou. Před vyhlášením výherců jsme všem přečetli ukázky z našich knížek. Na tři vítězné týmy samozřejmě čekala odměna. Prvňáčci se po čtyřech vyučovacích hodinách naplněných rozmanitými aktivitami rozloučili poděkováním a letošní projekt s úspěchem skončil. Byla to pro nás úžasná zkušenost a klidně bychom si ji zase zopakovali.

Jakub Voce, Mgr. Zuzana Kleinová

 

Kategorie: Aktuality