Každoročně na druhém stupni probíhá projekt O největšího čtenáře třídy. Jako odměnu získávají jeho výherci možnost zúčastnit se akce Spíme a hrajeme si ve škole. Protože ne vždy všichni této možnosti využijí, sešli jsme se v pátek 23. 6. 2023 před školou s 15 z 33 největších čtenářů.              Všichni přišli vybaveni věcmi potřebnými k přenocování ve škole. S sebou měli i plno dobrůtek určených k večeři a ke snídani. Po rychlém ubytování a rozdělení do čtyř soutěžních skupin jsme se vrhli do připravených aktivit. Protože jsme letos ve škole spali se Zlodějkou knih byl program zaměřen na knihy, knihovníky, knihkupce a zloděje. A tak nás jako první úkol čekala Zlodějova klička, při které si družstva otestovala své fyzické schopnosti i hlasivky při podpoře svého týmu. Zkouškou zručnosti byla aktivita Knihovna v Africe, čistě intelektuální záležitostí pak Tiskařský šotek se svými pěti šifrovanými texty. Ty zvládla družstva luštit během večerního grilování, kterým jsme letošní akci vylepšili. Hry Zachraň knihu a Nákup a katalogizace knih byly náročné jak na fyzičku, tak na znalosti, zároveň podpořily týmového ducha. Před spaním jsme si ještě střihli Konkurz na ilustrátora a velmi oblíbenou noční procházku školou. Pak jsme si připravili žíněnky a spacáky a pustili film Zlodějka knih. Někteří z nás během něho usnuli, někteří vydrželi do konce. Druhý den po snídani a úklidu nás ještě čekalo spočítání všech přečtených stránek z ročního čtení celého druhého stupně (bylo jich 223 506) a vyhlášení výsledků soutěží. Výhra pro tým Afrodity byla těsná a rozhodla o ní až poslední soutěž. Výherci získali dárkovou poukázku na nákup knih. Nejenom děti, ale i učitelé českého jazyka, kteří pro ně program připravili, si akci velmi užili. Rádi bychom poděkovali rodinám zúčastněných za výborný catering a SRPŠ za odměny pro soutěžící.

Zuzana Kleinová, Patrik Čech, Pavlína Trávníková

Kategorie: Aktuality