Naše škola se v rámci výuky tělocviku zapojila do celonárodního projektu Sazka olympijský víceboj, konkrétně do plnění Olympijského diplomu. A co to vlastně znamená? Během hodin tělesné výchovy žáci plní 8 disciplín, které zkoumají jejich rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Za splnění většiny disciplín žáci získávají na konci školního roku diplom, ve kterém mají uvedené své individuální výkony a také analýzu pohybových předpokladů a doporučení vhodných sportů. Zároveň je škola zapojená do losování o poukazy na sportovní vybavení a Olympijský trénink na škole se známými sportovci.

Cílem projektu je vést děti ke sportu, najít jejich sportovní přednosti a na jejich základě doporučit dětem vhodné sporty. Celý projekt je součástí kampaně Česko sportuje, kterou Český olympijský výbor pořádá na podporu zdravého životního stylu.

Na naší škole splnilo všech 8 disciplín 72,3 % žáků (361 žáků), čímž jsme získali bronzový odznak a certifikát. Je to skvělé, ale já věřím, že v příštích letech se povede plně zapojit ještě více žáků. Děkuji všem vyučujícím tělesné výchovy, kteří s dětmi tyto disciplíny plní v rámci svých hodin.

Mgr. Marcela Machačová

 

Kategorie: Aktuality