Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika je určena pro žáky devátého ročníku. Jde o soubor křížovek, přesmyček, rébusů a výpočtů s chemickou tématikou. K úspěšnému zvládnutí této výzvy není třeba jen znalost chemie, ale i trocha jazykových dovedností a představivosti. Se všemi nástrahami se nejlépe popasovala Lucie Černá ze třídy IX. B, která zaslouženě obsadila první místo. Na druhé příčce se umístila Justýna Ježková taktéž z IX. B a pozici třetí ukořistila Anna Fousková z IX. A. Tyto tři nadějné studentky chemie by měly reprezentovat naši školu na krajském kole Mladého chemika, které proběhne ve středu 13. prosince na Masarykově střední škole chemické v Praze. Bohužel však termín koliduje s exkurzí do Londýna, proto za Annu Fouskovou pojede do Prahy Eliška Hanibalová, která původně obsadila nepopulární čtvrté místo. Všem účastníkům děkujeme a našim postupujícím držíme palce v dalším kole.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality