V polovině listopadu žáci a žákyně 1. – 3. ročníků putovali za pohádkou. Každá třída vytvořila velký obrázek zadané pohádky a k němu vymyslela dva úkoly. Jeden zaměřený sportovně, druhý se týkal dané pohádky. Obrázky byly rozmístěny po chodbách školy. Děti zapisovaly své odpovědi na lístky, které vhazovaly do připraveného košíku. Na všechny zúčastněné čekala v závěrečném vyhlašování výsledků odměna.
Cílem putování bylo nejen si zasoutěžit, ale také si rozšířit znalosti z večerníčkové tvorby. Dle množství zapojených dětí hodnotíme tuto akci za velmi vydařenou.
Na toto putování navazovala výstava ve vestibulu šatny nazvaná Soví království. Žáci vyráběli sovičky z ruliček, z papírových talířů, skládané a zimní soví strom. Výstava jistě potěšila každého příchozího.

 Vychovatelky a učitelky
 ZŠ Tyršova ulice

Kategorie: Aktuality