Ve čtvrtek 21. března 2024 jsme se s 10 žáky z bělského Debatního klubu rozjeli do Prahy na regionální kolo Debatiády. Čtyři soutěžní páry se utkaly ve čtyřech kolech se soutěžícími ze Zdic, Kolína, Odolene Vody a pražského Open Gatu.  Poslední dvojice, která s námi vyjela v roli náhradníků, sbírala zkušenosti jako diváci.

I když se mladí debatéři mezi zkušenějšími protivníky neztratili a leckdy se jim povedlo nasbírat nejvyšší počet bodů, nedokázali vyhrát dostatečný počet debat, aby postoupili do celorepublikového finále. Nejlépe se tak umístila dvojice Bára Matoušková a Zdeněk Škoda se dvěma vyhranými debatami, ale nižším bodovým skóre. Těm se podařilo obsadit čtvrté místo mezi osmi týmy a nominovali se tak na pozici finálových náhradníků ve starší kategorii. Natálie Najmanová a Matouš Ludvík Čichovský obsadili s jednou výhrou a nejvyšším skóre bohužel čtvrtou příčku mezi pěti týmy a pozice náhradníků jim o místo utekla.

Vzhledem k tomu, že žáci absolvovali tuto soutěž poprvé, podali velmi dobré výkony a je zde velká šance se v příštích letech posunout na výherní příčky.

Mgr. Zuzana Kleinová, Bc. Patrik Čech

Kategorie: Aktuality