Dne 14. 3. se na naší základní škole uskutečnilo školní kolo celostátní recitační přehlídky Dětská scéna. Všech 15 účastníků bylo rozděleno do dvou kategorií – III. kategorie (6. a 7. ročník) a IV. kategorie (8. a 9. ročník).

Ve III. kategorii se na třetím nepostupovém místě umístily Hanka Lukáčová (7.B) a Božena Čermáková (7.A). Do okresního kola do Mladé Boleslavi postoupily Anna Mazancová (7.A) z druhé příčky a Tereza Hartová (7.B) jakožto nejlepší školní recitátorka ve své kategorii.

Ve IV. kategorii zazářily již zkušené mluvčí a recitátorky, které si pro své posluchače připravily již dospělejší a emotivnější prozaické texty. Na 3. místě se umístila Simona Tresová (9.C). Na druhé příčce se umístila Anna Fousková (9.A) s výňatkem z knihy Roberta Fulghuma Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole. Vítězkou v této kategorii se stala již ostřílená divadelní herečka Barbora Matoušková (8.A) s textem Sestra od Jiřího Suchého.

Na okresním kolem, které se uskutečnilo 27. 3. na Gymnáziu dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi, naši školu kvůli nenadálé nemoci reprezentovaly jen 4 žákyně. Všechny se s vervou porvaly s těžkou konkurencí. Anička Fousková získala za svou účast čestné ocenění. Baruška Matoušková opět zazářila a jako jediná postoupila do přehlídky Středočeského kraje, která se bude konat 22. 4. v Kutné Hoře a my pevně věříme, že i tam se jí podaří porotu oslnit svým krásným přednesem a bezkonkurenčním zápalem.

Bc. Patrik Čech

Kategorie: Aktuality