Květen je tady a s ním již několikátý ročník akce na podporu fairtrade a BIO pěstitelů celého světa. Už tím, že přijdete druhou květnovou neděli na kterékoliv z míst, kde se Férová snídaně koná, pomůžete. Pokud si s sebou přinesete deku a něco dobrého z fairtradových, BIO či doma vypěstovaných surovin, uděláte dobrou věc pro naši planetu a pro férové pěstitele, kteří čelí nejen vykořisťování ze strany velkých nadnárodních korporací, ale i dopadům globálního klimatického rozvratu. Kromě jídla si s sebou vezměte dobrou náladu, chuť se sejít s podobně smýšlejícími lidmi a klidně i hry na ven, míče a frisbee. V našem okolí se koná více těchto happeningů, ale naše škola zajišťuje jako každý rok Férovou snídani na Masarykově náměstí 85, v roubence Sboru Jednoty bratrské baptistů. S těmi z vás, kdo chcete tuto akci podpodřit, se sejdeme na zahradě roubenky v sobotu 11. května v 10 hodin. Deky, fairtradové dobroty a dobrou náladu s sebou!

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality