Už podruhé se na naší škole objevili paleontologové Mgr. Ladislav Zedník, Radek Labuťa a Václav Micka, aby žákům čtvrtých, pátých a šestých tříd odhalili taje a krásy prehistorického života. Ve čtvrtek 4. dubna se tak v tělocvičně objevila hromada písku s ukrytou kostrou raptora. Tam se žáci pod vedením pana Labuti učili paleontologické nálezy správně vyhrabávat. Na druhém stanovišti pan Zedník žákům předvedl, a dokonce půjčil do rukou, skutečné pravé zkameněliny, ať už trilobity či zuby Megalodona a Spinosaura. Třetí stanoviště si pan Micka rozložil před šatnami. Zde si mladí nadšenci vyráběli sádrové odlitky podle paleontologických nálezů. Celá akce se moc líbila, žáci i jejich třídní učitelé si ji moc užili. Nakonec byli odměněni pravým, šedesát milionů let starým, žraločím zubem. Do školní sbírky také přibyly nové zkameněliny, takže směle můžeme program označit za stoprocentně úspěšný a určitě si ho v budoucnosti zopakujeme.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality