Paní Lydie Marešová z Etických dílen navštívila koncem dubna sedmé třídy s programem Jak zvládnout své emoce. Tentokrát byl celý program hodně interaktivní, bez použití dataprojektoru. Žáci rozdělení do skupinek na modelové situaci poznávali své bubáky, kteří jim brání vážit si sami sebe. Na příkladu náramku si uvědomili, že vzhled či známky jsou jen jedním korálkem v mozaice celého života. Trénovali, jak zapnout rozum, když jim připadá, že se nedá nic dělat, a jak vhodně vypustit různé emoce ze sebe ven. Mezi další vztahový problém patří rozhodně strach z odmítnutí. I tady se žáci učili, že je potřeba umět říci ne, ale slušnou a taktní formou, která neubližuje. Na závěr programu účastníci hlasovali, který bubák je pro každého z nich tím nejhorším. Většina hlasovala pro bubáka Už je toho moc. Program se žákům velmi líbil, hezky spolupracovali a určitě byl moc přínosný.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality