V pátek 3. 5. 2024 se v brzkých ranních hodinách vydaly třídy 8. A a 9. B posílené o některé žáky z 9. A a 6. B na školní výlet do německého Legolandu. Tam autobus plný dětí dorazil chvilku po desáté hodině dopolední. Běláci se podle svých osobních preferencí a sympatií rozdělili do skupinek a vydali se vyzkoušet co nejvíc atrakcí, které jim tento zábavní park mohl nabídnout. Postupně procházeli územím rytířů, pirátů, ninjů, egyptskou pouští, džunglí a miniaturním světem vytvořeným z legendárních kostiček. Někteří překonali své obavy a společně se svými kamarády si vyzkoušeli atrakce, na které by si sami netroufli. Mezi nejlépe hodnocené patřil Maximus, což byla horská dráha s přetáčením 360°, nebo robotické ruce s variací obtížnosti od 1 do 5. Těm, kteří nasytili svou touhu po adrenalinu a dobrodružství, nabídl komplex nepřeberné množství další zábavy v podobě rozmanitých stánků s občerstvením, kaváren, obchůdků s legem a suvenýry, relaxačních zón, projížděk vláčkem nebo lodičkou. Nečekané drobné zdržení před odjezdem bylo korunováno rychlou výpravou do místního Burger Kingu a skládáním lega na parkovišti. Vyřáděné děti tak dorazily domů až v sobotu dvě hodiny po půlnoci. Podle ohlasů se výlet velmi líbil.

Zuzana Kleinová, Patrik Čech, Lucie Benešová

Kategorie: Aktuality