Ve středu 19. 6. 2024 zavítali členové dramatického souboru Bělásek do budovy školy v Tyršově ulici mezi žáky 1.-3. ročníku s připraveným scénickým čtením. Během dopoledne přenesli čtyřikrát po sobě mladší spolužáky do pohádkové říše, které kralovala rozšafná a přemoudřelá kachna Matylda. Její role se zhostili Terka Hartová, Meli Svatušková, Alex Jonáš a Ondra Kučera. Pohádkovým příběhem děti provedly Lucka Černá, Anička Fousková, Vikča Borovičková a Bára Matoušková. O role šneka, psa Baryka, kočky Lindy a všeznalého osla se podělili Tobi Marek, Lůďa Čichovský, Anetka Marešová a Bláža Pantlíková. Mladí herci si po přečtení pohádek ověřili několika záludnými otázkami, zda publikum příběhy dobře poslouchalo, a po správných odpovědích byli odměněni potleskem malých spolužáků. Svými pozitivními ohlasy přispěly k celkovému kladnému dojmu z akce také zúčastněné paní učitelky.

Zuzana Kleinová

 

Kategorie: Aktuality