V pátek 21. 6. 2024 jsme se vpodvečer sešli ke společnému programu a přespání ve škole s největšími čtenáři tříd. Nakonec se po veliké bouřce, která jako na objednávku před 18. hodinou utichla, sešlo 12 natěšených účastníků programu. Letos jsme ve škole spali s knížkou Hunger Games a jejími hrdiny. Po rozlosování do družstev tak čekaly děti aktivity Reprodrozd, Roh hojnosti, Panam a s tím spojené zápolení na poli duchovním i fyzickém. Nechyběly ani dobrůtky v podobě bábovek, párečků v těstíčku nebo hamburgerů, o které se postarali rodiče zúčastněných nebo samotné děti. Přespávající neminula ani tradiční půlnoční procházka ztichlou školou. Před usnutím nás ještě čekala chvilka s oblíbenými knížkami a po klidné noci bylo na řadě závěrečné počítání přečtených stránek.

Zkuste si tipnout, k jakému počtu stran se pročetli žáci druhého stupně a která třída četla dohromady nejvíc. Vítězství utrhla třída 7. B s 24 640 přečtenými stranami a celkem děti z druhého stupně přečetly 139 215 přiznaných stránek.

Akce se dětem líbila a rády se jí příští rok, když budou mít příležitost, zúčastní opět.

Zuzana Kleinová, Pavlína Trávníková

Kategorie: Aktuality