O víkendu 16. a 17. června pořádali v městské hale šermíři 1. FC Bělá pod Bezdězem za podpory města a pod záštitou paní starostky Jitky Tošovské Mistrovství ČR 2018 v šermu kordem žáků a žaček. Bělští šermíři získali dva mistrovské tituly, dvě bronzové medaile a i řadu dalších výborných umístění. Mistry ČR se mezi žáky stal František Coufal (IX. B) v soutěži jednotlivců a v soutěži družstev tým bělských žáků (František Coufal (IX. B), Matyáš Landovský (VIII. A), Martin Novák (VIII. A) a Ondřej Procházka). Martin Novák (VIII. A) a Dominika Nováčková pak vyšermovali ve svých kategoriích bronzové medaile. Pěkných umístění dosáhli i ostatní naši šermíři: Ondřej Procházka – 8., Vojtěch Veselý (VII. A) – 12., Matyáš Landovský (VIII. B) – 14. místo.