Mgr. Lucie Veselá Konzultační hodiny výchovné poradkyně pro žáky a jejich zákonné zástupce: čtvrtek 13:30 – 14:30 hod.

Výchovná poradkyně pomáhá žákům s problémy, které je potkávají v učení, v rodině, ve třídě či v chování a hledá možné cesty k jejich řešení. Navíc pomáhá žákům s výběrem střední školy či učiliště.

Poradenská pomoc žákům školy a jejich rodičům

• řešení prospěchových a výchovných problémů, problémů ve vztazích se spolužáky a učiteli
  • při problémech s integrací žáků se specifickými poruchami učení (dyslexie, dysortografie, dysgrafie, dyskalkulie) ve spolupráci s třídním učitelem, vyučujícími jednotlivých předmětů a s pedagogicko-psychologickou poradnou

Poskytování informací

Termíny přijímacích zkoušek na střední školy a konzervatoře

Termíny pro přijímací řízení na střední školy a konzervatoře stanoví zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a vyhláška č. 671/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen vyhláška č. 671/2004 Sb.). U škol zřizovaných státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí se i nadále jedná o řízení správní podle správního řádu (zákon č. 500/2004 Sb.).

V prosinci žáci dostanou tiskopis přihlášek, který vyplní, údaje zkontrolují (nechají podepsat svému zákonnému zástupci) a odevzdají co nejdříve výchovné poradkyni. Na základě toho zástupce ředitele vyplní přihlášky a tyto budou předány žákům do půlky února (na ně si podle potřeby nechají vystavit potvrzení od lékaře – týká se např. oborů kuchař-číšník…apod.) v termínu tak, aby je stihli osobně nebo poštou předat na příslušné střední škole.

Žáci, kteří se budou hlásit na školu s talentovými zkouškami, budou toto řešit s výchovnou poradkyní školy již v průběhu září – října.

Po ukončení přijímacího řízení a odevzdání zápisového lístku žák nahlásí výchovné poradkyni vybranou školu.

Nabídka spolupráce rodičům

• Osobní návštěva ve škole v době konzultačních hodin výchovné poradkyně nebo kdykoliv po telefonické domluvě.
  • Informace elektronickou poštou.
  • V rámci třídních schůzek.
  • Telefonicky.

Shrnutí informací pro žáky končící v tomto školním roce povinnou školní docházku

V průběhu školního roku

Průběžné informace o nabídce škol středního vzdělávání budou vyvěšovány na nástěnkách před ředitelnou.

Září

• Žáci, kteří mají zájem o studium na SŠ s talentovou zkouškou nebo na konzervatoři, se již musí zajímat o možnostech a kritériích pro přijímací řízení.

• Rodiče vycházejících žáků obdrží informační dopis.
  • Žáci obdrží prostřednictvím školy brožuru vydanou Úřadem práce Mladá Boleslav o středních školách a učilištích okresu, které budou pro příští školní rok otevřeny.
    SŠ s talentovou zkouškou a konzervatoře
    • Sledujte nabídku oborů pro školní rok 2021/2022.
    • Budou zveřejněna kritéria pro přijímací řízení.
    • Budou zveřejněna rozhodnutí o konání prvního kola PŘ – nejméně dva termíny.
    • Bude stanoven předpokládaný počet přijímaných uchazečů.
    • Dostanete 2 „kopie“ přihlášky na SŠ, podle kterých se vyplní originály, které pak budeš odevzdávat na vybraných středních školách.

• SŠ s talentovou zkouškou a konzervatoře
    • Zajistíte si lékařský posudek o zdravotní způsobilosti.
    • Odevzdáte přihlášku pro první kolo přijímacího řízení řediteli SŠ (do 30. 11.).
    • Máte možnost odevzdat 2 přihlášky.
    • ZŠ vydá důležité potvrzení – zápisový lístek.

Prosinec / Leden

• SŠ s talentovou zkouškou a konzervatoře
    • Žák obdrží pozvánku k přijímací zkoušce.
    • Po přijetí na uměleckou SŠ žák obdrží zápisový lístek od VP, který neprodleně vyplní a předá na SŠ

Leden / Únor

• Talentové zkoušky.
    • Talentové zkoušky na konzervatoři.
    • Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí se dozvíte písemně do 7 dnů po termínu konání přijímací zkoušky.
    • Do 5 dnů od doručení rozhodnutí o přijetí je povinnost odevzdat řediteli SŠ zápisový lístek.
    • Můžete podat odvolání proti rozhodnutí ředitele SŠ do 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí.
    • Dostanete 2 „kopie“ přihlášek na SŠ.
    • Bude vyhlášeno první kolo přijímacího řízení.
    • Budou zveřejněna kritéria pro přijímací řízení.
    • Bude zveřejněno rozhodnutí o konání přijímací zkoušky – nejméně dva termíny pro 1. kolo přijímacího řízení.
    • Bude stanoven a zveřejněn počet přijímaných uchazečů.
    • Zajistíte si lékařský posudek o zdravotní způsobilosti na přihlášku (pokud je třeba).

Březen (do 1.3.)

• Odevzdáte přihlášku pro první kolo přijímacího řízení (dále PŘ) řediteli SŠ.
    • Máte možnost odevzdat 2 přihlášky.
    • ZŠ vydá důležité potvrzení – zápisový lístek.

Duben / Květen

• Obdržíte pozvánku k přijímací zkoušce pro první kolo přijímacího řízení.
    • Vyhledáte si pod registračním číslem pořadí uchazečů, přehled přijatých a nepřijatých uchazečů.
    • Obdržíte v písemné podobě rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí na SŠ.
    • V případě konání dalších kol PŘ se zveřejňují kritéria a termíny PŘ – probíhají další kola PŘ.

Červen

• Nahlásíte výchovné poradkyni školy, kterou školu jste vybrali.

Srpen

• Nezapomeňte doložit vysvědčení o ukončení ZŠ (do dne, kdy se staneš žákem SŠ).