I letos na žáky osmého a devátého ročníku čekalo klání v soutěži Přírodovědný klokan, kterou už dlouhé roky pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Jde o soutěž s otázkami z přírodopisu, chemie, matematiky, fyziky, zeměpisu i všeobecného rozhledu, kde jsou úlohy bodovány podle náročnosti třemi, čtyřmi či pěti body. Při výběru z nabídnutých odpovědí se však žákům nedoporučuje tipovat, neboť za špatnou odpověď se body odečítají. Na tuto soutěž se vlastně nedá nijak připravit, což dává šanci na úspěch i žákům, kteří nejsou vysloveně studijními typy.  Letos se na naší škole boje o body zúčastnilo 112 žáků. Na třetí místo nemáme, druhou příčku obsadili společně Patrik Foltýn IX. C a Lukáš Kubišta z IX. A. Pomyslnou zlatou medaili a zasloužené vítězství si odnesl žák třídy IX. A Vojtěch Hentek. Pro prvních deset soutěžících byly připraveny diplomy a sladké fairtradové odměny. Všem účastníkům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality