Světový den za důstojnou práci se blíží. A stejně jako loni i letos chce naše škola přispět svou troškou. Proto znovu pořádáme pod záštitou organizace NaZemi výstavu na stromech, tentokrát na téma „Příběh banánu“. Banány jsou třetím nejoblíbenějším ovocem českých zákazníků. Napadlo vás někdy, proč je toto exotické ovoce dovážené z daleké Panamy či Kostariky levnější než jablka z EU? Pokud chcete získat odpověď na tuto otázku, přijďte se podívat do parku na Masarykově náměstí, a to ve dnech od 7. do 14. října. Žáci zdejší školy pro vás připraví výstavu plakátů s fotografiemi a informacemi o pracovních a životních podmínkách pěstitelů banánů. Přijďte se i vy podívat, jak to s těmi banány vlastně je.