Dne 6. 9. 2019 se žáci 4­.-9. ročníků Základní školy Bělá pod Bezdězem zúčastnili cvičení v přírodě. Pro žáky devátých ročníků tu však byla připravena „brigáda“. Šlo se do Dolce, kde se uklízely cesty, hrabalo se listí a prostřihávaly větve stromů. Poté se pokračovalo k rybníku, kde se dělala podobná práce, akorát se větve odnášely k cestě. Všichni přidali ruce k práci a za odměnu pro ně bylo připraveno občerstvení v podobě limonády a vuřtů. Po krátkém odpočinku byli žáci připraveni na návrat do školy. Ve škole na ně čekal vydatný oběd. Tím bylo ukončeno „deváťácké“ cvičení v přírodě a žáci byli propuštěni domů.

Ondřej Vosáhlo, Daniel Hašl