Učitelé přírodovědných předmětů mají to ohromné štěstí, že mohou zpestřit výuku pokusy či ukázkami. Letos jsme si výuku přírodopisu v sedmém ročníku zpříjemnili seznámením s živým netopýrem rezavým. Přivezla nám ho představit Bc. Romana Böhmová, spolupracovnice organizace ČESON (Česká společnost pro ochranu netopýrů). Po krátkém teoretickém úvodu došlo na fotografické ukázky jednotlivých druhů netopýrů a kaloňů. Žáci se seznámili s nebezpečnými mýty, které tyto noční savce provázejí. Dotkli jsme se i ochrany a životního cyklu našich netopýrů. Vrcholem přednášky bylo blízké setkání s ochočeným handicapovaným netopýrem rezavým, kterému panička říká Nyctalus. Zraněný Nyctalus byl kdysi předán do záchranné stanice. Sice se po úrazu uzdravil, ale už nedokáže létat a v přírodě by zemřel. Proto byl ochočen a výměnou za chutné červíky se jezdí ukazovat po školách. I naši žáci si ho mohli prohlédnout a poslechnout, jak si při krmení spokojeně mlaská. Školákům se program moc líbil a už se těší na další, který nás čeká v listopadu. Seznámíme se při něm s československým vlčákem jako přímým potomkem divokého vlka.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality