Dne 22. listopadu 2019 proběhlo v bělské základní škole školní kolo OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE, kterou pořádá Národní institut pro další vzdělávání. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků z 8. a 9. ročníku. V prvních šedesáti minutách řešili soutěžící šest úkolů v jazykové části, za které mohli získat celkem 30 bodů. V tomto školním roce si mladí řešitelé pohráli např. s ustálenými slovními spojeními, se způsoby tvoření slov v češtině, se spisovnými koncovkami číslovek či s interpunkcí ve větě jednoduché. Dalších dvacet bodů si pak mohli přičíst za druhou část OČJ. Tu tvořil jako tradičně slohový úkol. Žáci měli tentokrát zpracovat formou prózy téma: „Tomu říkám překvapení“.

To, že se bělští žáci stále zlepšují, dokazuje Daniel Křístek, žák 9. A, který s 41 body, zatím nejvyšší počet za posledních 10 let, získal 1. místo. Na 2. místě se umístila Eliška Tondrová, žákyně 8. B. Z pomyslné bronzové medaile se radoval opět žák 9. A, Pavel Grundman.

Vítězům gratulujeme a držíme palce v okresním kole, které se bude konat v lednu 2020.

Zpracovala Mgr. L. Coufalová

Kategorie: Aktuality