Nový kalendářní rok sotva začal, a už se nám ve škole nakupilo mnoho různých olympiád. Jednou z nich je i školní kolo BiO, které proběhlo 27. ledna. Soutěž je tradičně rozdělena do dvou kategorií – pro žáky šestých a sedmých tříd je určena kategorie D, pro osmáky a deváťáky kategorie C. Jako každý rok i letos si organizátoři připravili pro soutěžící dlouhý studijní text, jehož přečtení a nastudování mělo žáky připravit na testovou část soutěže. Letošní text nesl název Těžký život ve vodě a týkal se překvapivě hlavně vodních živočichů a rostlin. Ve stejném duchu se nesla i laboratorní část soutěže – kategorie D sledovala vlastnosti povrchového napětí, kategorie C stavbu listu rašeliníku. Jako obvykle se jako nejtěžší ukázala část poznávací, která přinesla soutěžícím nejméně bodů. Po celkovém součtu se v kategorii D na třetím místě umístil František Mates ze VII. B, místo druhé obsadila Kateřina Červová ze VII. A a místo první si vydobyl Filip Hašl, taktéž ze VII. A. S nástrahami kategorie D si výborně poradil jediný osmák, který ve zdraví přežil lyžařský kurz. Třetí příčku získal Petr Pantlík z VIII. X, druhou příčku Albert Trabalík z IX. B a s výrazným náskokem bral pomyslné zlato Pavel Grundman z IX. A. Všichni vítězové postupují do kola okresního, které se koná v dubnu na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Podmínkou účasti je také vypracování vstupního úkolu. Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a držíme palce v okresním kole.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality