Úspěch v krajském kole

Dobré zprávy potěší kdykoliv, ale troufám si říct, že v této těžké době jich nemůže být dost. Proto mě těší, že mohu jednu dobrou zvěst dodat. Po zavření škol došlo nejen na domácí výuku, ale také byla šmahem zrušena vyšší kola olympiád, na která se naši žáci připravovali leckdy celý rok. Ale jako se všichni učíme novému způsobu života, výuky i organizace práce, učí se i organizátoři olympiád. Konkrétně u Biologické a Geologické olympiády se brzy ukázalo, že je možné v soutěži pokračovat online. Proto Albert Trabalík z IX. B, naše želízko v ohni, pokračoval v samostudiu a ve středu 15. dubna se zapotil při půlhodinovém testu krajského kola Geologické olympiády. A byl to výkon vpravdě heroický, vždyť poznávat ukázky hornin pouze z fotografií není snadné. O to více nás těší Albertův úspěch, neboť obsadil i v těchto ztížených podmínkách krásné sedmé místo a stal se úspěšným řešitelem krajského kola. Albertovi děkujeme za jeho nasazení a úspěšnou reprezentaci školy a přejeme mu hodně štěstí v okresním kole Biologické olympiády, stejně jako v přijímacím řízení na střední školu.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality