Výstava na stromech

Stromy v parku na Masarykově náměstí se první říjnový týden stanou netradiční galerií. Od 3. do10. října 2020 se tu uskuteční již šestý ročník Výstavy na stromech, která letos u příležitosti Týdne důstojné práce přináší téma Práce (bez) budoucnosti – tedy jak nové technologie promění práci a pracovní podmínky nejen zaměstnankyň a zaměstnanců. Technologie tu mají být od toho, aby nám mnohé ulehčily – v zaměstnání, domácnosti či komunikaci. První jarní měsíc plný zpřísněných karanténních opatření definitivně odhalil, jak moc na nich naše každodenní životy závisejí. Pracovní schůzky v kancelářích se přesunuly na onlinové komunikační platformy, týdenní nákup nám díky internetové objednávce přivezla rozvážková služba až do domu, učební látku si žáci vyzvedli v online aplikaci. Ne vždy ale technologické změny znamenají pouze ulehčení práce. Výstava na stromech na 10 panelech odhaluje, jak se robotizace, automatizace a digitalizace promítá do pracovních podmínek a jaký dopad to má na ty, kteří v daných profesích pracují.

Výstavu připravila organizace NaZemi, v Bělé pod Bezdězem ji pro vás vyvěsí žáci naší fairtradové základní školy. Ti také výstavu navštíví a budou k ní vypracovávat výukovou lekci v rámci hodin výchovy k občanství. Srdečně vás zveme do parku, kde i bez roušek můžete shlédnout tuto zajímavou fotogalerii.

                                                                                                                          Ing. P. Cankařová

Kategorie: Aktuality