Přestože se už na podzim žáci přesunuli ze školních lavic do svých domovů na distanční výuku, nezahálíme ani s výukou tělesné výchovy na dálku. Místo on-line hodin jsme nastavili každotýdenní TV výzvy. Žáci mají každý týden zadanou pohybovou nebo sportovní výzvu a je jen na nich, zda a jakým způsobem tuto výzvu splní.

Možná jste během procházek po Bělé a okolí začali objevovat větší množství sněhuláků. To mohlo být způsobeno nejen tím, že konečně napadl sníh, ale také vyhlášením soutěže o nejlepšího sněhuláka pro žáky 2. stupně. Velice nás překvapilo, kolik originálních fotografií jsme dostali. Celkem se soutěže zúčastnilo 36 žáků šestého ročníku, 21 žáků sedmého ročníku, 17 žáků osmého ročníku a 18 žáků devátého ročníku. Někteří nás překvapili i týmovými sněhuláky, kdy se do stavby pustili společně se spolužáky nebo sourozenci. Je tedy jasné, že naše odborná porota složená z vyučujících měla spoustu práce s rozhodováním a výběrem těch nejlepších, nejzajímavějších, nejoriginálnějších a nejprecizněji vypracovaných sněhuláků.

Pořadí bylo následující:

6. ročník

1. místo – Justýna Ježková, Adam Paturov, Josef Balog

2. místo – Adam Voleman, Vanesa Pecová, Patrik Foltýn, Lucie Černá, Patrik Loukotka

3. místo – Simona Tresová, Václav Remta, Robin Dubec

Speciální ocenění poroty získává týmová spolupráce:

1. Lucie Černá, Anna Charvátová, Anna Jelínkova, Karolína Měšťanová, Vojtěch Bock, Aneta Hrdličková

2. Lukáš Kubišta, Tomáš Kubišta a Matyáš Lariš

7. ročník

1. místo – Tadeáš Sabol

2. místo – Filip Švarc, Vojtěch Rampas

3. místo – Nicolas Svatuška, Jan Řepka, Aleš Štěpánek, Lenka Flanderková

Speciální ocenění poroty za týmovou spolupráci získávají sourozenci Jan a Kateřina Šimkovi.

8. ročník

1. místo – Anežka Řípová

2. místo – Dorota Kořenovská

3. místo – Slavomíra Jonášová, David Voleman, Josef Hegr

Speciální ocenění poroty získává týmová spolupráce:

1. místo: Johana Čelikovská s bratry

2. místo: Jaroslav Ježek a Karel Čacký

3. místo: Alice Jeřábková a Jana Kleinová

9. ročník

1. místo – Eliška Tondrová

2. místo – Aneta Brodská

3. místo – Agáta Mensingerová, Barbora Čajanová, Anna Beitlová

Speciální ocenění poroty získává týmová spolupráce:

1. místo: Matyáš Lariš, Tomáš a Lukáš Kubištovi

2. místo: Šárka Adamcová a Nikola Hofmanová

Pochvalu si zaslouží všichni účastníci soutěže. Věřím, že žáci si stavění sněhuláků a dovádění venku pořádně užili. Pohyb a sport je i v dnešní složité době nezbytný. Proto se všichni věnujme pohybu každý den, naše zdraví nám v budoucnu poděkuje.

Mgr. Marcela Machačová

Kategorie: Aktuality