I přes různé komplikace a posuny termínů se konalo 22. prosince školní kolo Geologické olympiády. Devět mladých nadšenců do geologie, paleontologie, stratigrafie, mineralogie a petrografie se sešlo v počítačové učebně, aby poměřili síly mezi sebou i dalšími deváťáky z ostatních základních škol a gymnázií. Školní kolo probíhá na počítači, soutěžící mohou používat internet i tištěné materiály, které si přinesou. Teď možná někoho napadne, že je to vlastně lehké, ale nenechte se mýlit. Na test, složený z třiceti otázek, mají účastníci pouhých dvacet minut. Navíc se za špatnou odpověď body odečítají, takže je potřeba zvážit i strategii. A to v takovém šibeničním termínu vážně není snadné. S těmito podmínkami si nejlépe poradil Filip Hašl ze třídy IX. A, který právem obsadil 1. místo. Druhá příčka náleží Emě Žitné taktéž z IX. A, o bronzovou pozici se podělily Jana Kleinová z IX. B a Kateřina Červová z IX. A. Tito žáci postupují do okresního kola, které proběhne v lednu, také formou počítačového testu. Všem účastníkům děkujeme a vítězům přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality