Masarykova střední škola chemická v Praze organizuje již několik let regionální (krajské) kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. I letos bylo kolo, ve kterém se utkali soutěžící ze Středočeského, Královéhradeckého, Plzeňského a Jihočeského kraje spolu s Hlavním městem Praha, organizováno v online prostředí. A jako obvykle, naše základní škola měla mezi 282 účastníky svá tři želízka v ohni – Filipa Hašla, Emu Žitnou a Františka Jakuba Matese. Ani jeden z našich reprezentantů se v boji s názvoslovím, stechiometrickými koeficienty, hlavolamy, křížovkami a výpočty z oxidačně – redukčních rovnic neztratil. Vyzdvihnout si zaslouží zejména výkon Filipa Hašla z IX. A, který se umístil na společném 30. až 36. místě a pouhý jediný bodík ho dělil od postupu do republikového kola. Opravdu výborný výsledek potvrzuje i fakt, že se Filip v republikovém porovnání umístil na 269 místě z 1542 účastníků. Je vidno, že přírodovědné předměty Filipovi jdou a že je více než připraven věnovat se jejich studiu i nadále. Všem našim reprezentantům moc děkujeme a držíme jim palce při přijímacím řízení.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality