Dne 9. března naši školu navštívil Jan Micka, který patří mezi nejlepší a nejúspěšnější plavce v České republice. Honza je držitelem českých rekordů na tratích 400 m, 800 m, 1500 m a 5000 m volným způsobem, má za sebou mnoho medailových úspěchů na mezinárodních závodech a je to trojnásobný účastník olympijských her. Žákům 2. stupně představil svůj sport, vylíčil zajímavé zážitky z olympiád z Londýna, Ria de Janeira i Tokia a popsal, jaké to je být profesionálním sportovcem, jak probíhají tréninky a zda se chystá na další olympiádu do Paříže. I díky svým dotazům na závěr besedy se žáci dozvěděli mnoho informací o plavání, ale i o Honzovi jako sportovní osobnosti. Věřím, že beseda s takovou sportovní osobností byla pro žáky inspirací a ukázkou, že pokud člověk chce dosáhnout svých snů, tak pro to musí také něco obětovat. Moc děkujeme Janu Mickovi za příjemné povídání a vstřícnost a přejeme mnoho sportovních i osobních úspěchů.

Mgr. Marcela Machačová

Kategorie: Aktuality