Jako každoročně se naše škola zapojila do matematické soutěže Pythagoriáda. Školní kolo proběhlo ve středu 19. října pro 7. ročníky a 20. října pro 6., 8. a 9. ročníky.

Soutěžící z 6. – 9. ročníků měli během 60 minut vyřešit 15 logických úloh. Za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Úspěšní řešitelé školního kola museli získat minimálně 9 bodů.

Ze školního kola, kterého se zúčastnilo celkem 66 žáků, se do okresu probojovali dva žáci ze 7. C, a to Matěj Mencl a Adam Znamenáček, kteří oba získali shodně 10 bodů.

Okresní kolo by se mělo konat 22. listopadu 2022 v Mladé Boleslavi. Oběma chlapcům gratulujeme a do okresního kola jim přejeme hodně úspěchů.

Všem ostatním počtářům děkujeme za účast. Nejúspěšnější žáci školního kola z každého ročníku jsou uvedeni v následujícím seznamu. Vítězové tohoto kola si odnesli diplomy a sladké fairtradové odměny.

Ing. Dagmar Komárková

1. místo (7 bodů)