To je název preventivního programu v rámci dopravní výchovy, se kterým k nám do školy přijely lektorky Eliška a Míša z Mladé Boleslavi z nadačního fondu ŠKODA Auto. Žáci šestých tříd zhlédli zpomalená videa, na kterých byly vidět následky nehody s nepřipoutanými lidmi. Pak si prohlédli fotografie zraněných lidí po autonehodách a určovali, co se jim vlastně stalo a co jim zachránilo život. Někteří sami vyprávěli, jaké mají zkušenosti s nehodami. Nejvíce však všechny zaujal Graham – imaginární postava zobrazující, jak by musel vypadat člověk, který by se v autě nemusel připoutat. Protože nikdo z žáků jako Graham nevypadá, bylo třeba si ujasnit, jak si správně připnout pás, jak nastavit opěrku hlavy i jak si nasadit správně přilbu na kolo či na lyže. Celý program byl velmi zajímavý a rozhodně užitečný.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality