I pro žáky devátého ročníku měly lektorky z nadačního fondu ŠKODA Auto připravený program v rámci dopravní výchovy. Žáci viděli několik videí s různými dopravními nehodami a krizovými situacemi. Hledali společně s lektorkou viníky, ale hlavně se snažili poznat, jak se dalo těmto nehodám předejít nebo zmírnit jejich následky. Společně řešili jak zdravotní, tak materiální a psychické následky těchto nehod. Žáci zjistili, že nemají na přechodu vždy přednost, jak někteří mylně předpokládají. Bavili se o brzdné dráze, o bezpečnosti a pravidlech z pohledu chodce, cyklisty i spolujezdce. Žáky program velmi zaujal a oslovil, zapojili se do diskuze a moc si z programu odnesli. Snad se podle získaných informací budou řídit i v životě a nebudou muset následky nehod řešit.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality