Ve středu 29. března 2023 jsme se my, žáci osmých a devátých ročníků Základní školy Bělá pod Bezdězem, vydali ve večerních hodinách do Národního divadla na představení Pýcha a předsudek. Pro spoustu z nás to byla první návštěva Národního divadla. Ještě před začátkem hry jsme si stihli prohlédnout budovu, osahat základní kameny a někteří ochutnali i chlebíček v divadelním občerstvení. Samotné představení trvalo dvě hodiny a čtyřicet minut s jednou dvacetiminutovou přestávkou. My a naši pedagogové jsme díky hojnému počtu obsadili téměř jeden celý balkón. Na tuto událost jsme se všichni formálně nastrojili. Představení bylo nastudováno podle knižní předlohy, ale moderně upraveno, tudíž mohlo zaujmout diváky každé věkové kategorie. Všem se nám moc líbilo, děj byl poutavý a atmosféra ojedinělá. Našim pedagogům jsme rozhodně ostudu neudělali. Za účelem vyjádření naší spokojenosti jsme toto představení obdařili mohutným potleskem a nezlobili bychom se, kdybychom si tento nádherný zážitek mohli zopakovat.

Tereza Voláková a Jakub Voce, 9. A

Kategorie: Aktuality