Šedá je teorie, zelený strom praxe. Tentokrát se žáci VI. A vydali v rámci výuky přírodopisu na praktickou exkurzi do Zahradnického centra Karla Šároga. Pan zahradník Karel Šárog si tam pro nás nachystal jarní práce na zahradě. Nejprve si žáci vyzkoušeli výsadbu cibulky, pak následovalo setí hrachu. Pro malé nadšence to bylo leckdy první setkání se zahradničením v jejich životě. Do práce se vrhli s nadšením a vervou, nezkušenost a nešikovnost vynahradili snahou. Na závěr ještě třešinka, pardon, meruňka. Tento stromek pan Šárog nachystal k zasazení na památku naší „výpravy“. Malí zahradníci i zahradnice ryli velkou jámu, usadili stromek a půdu kolem radostně ušlapali. Dokonce se prali o zalévání mladé rostliny. Na závěr se třída zahradníků u „svého“ stromu vyfotila. Pan zahradník nás pozval znovu na červen, abychom mohli zkontrolovat, jak se našim výpěstkům daří. Panu Karlu Šárogovi patří velký dík za krásně a plodně strávené dopoledne, všem zákazníkům Zahradnického centra zase omluva, pokud letos bude hrášek a cibulka nedostatkové zboží.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality