V úterý 28. listopadu 2023 se vybraní žáci 8. a 9. ročníku sešli ke dvouhodinovému češtinářskému maratonu. Olympiáda z českého jazyka se každoročně skládá ze dvou částí – mluvnické a slohové, na každou z nich mají účastníci 60 minut. Letos si mezi 23 řešiteli se zadanými úkoly školního kola nejlépe poradila Lucie Černá z 9. B. Ta svými znalostmi výrazně převýšila zbytek soutěžících a první příčku obsadila s velkým bodovým náskokem, získala 46 bodů z 50 možných. Na dalších místech již byly výkony soutěžících vyrovnanější. Druhá se s 36 body umístila Anna Fousková z 9. B. Třetí místo obsadili se shodným počtem 35 bodů Vojtěch Mencl z 8. C a Adam Cibulka z 9. B. Adamova slohová část byla hodnocena jako nejzdařilejší vůbec. V původní podobě si ji pod článkem můžete přečíst i vy.

Lucka s Aničkou budou bělskou školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne 1. 2. 2024 v Mladé Boleslavi. Držíme palce.

Mgr. Zuzana Kleinová, Bc. Patrik Čech

Kategorie: Aktuality