Masarykova střední škola chemická v Praze hostila 12. prosince téměř čtyři stovky nadaných mladých chemiků, kteří se sjeli na krajské kolo soutěže, aby poměřili své síly. Hlavní město Praha, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský i Královéhradecký kraj vyslaly své zástupce do klání, ve kterém žáci devátých tříd vyčíslovali rovnice, určovali vazby ve sloučeninách i prováděli výpočty na základě oxidačně-redukčních rovnic. Také je čekalo (ne)oblíbené názvosloví, stejně jako stavba atomu. I naše základní škola měla tři želízka v ohni. Oproti původním postupujícím ze školního kola se kvůli konání zájezdu do Anglie nakonec kola krajského zúčastnila trojice Lucie Černá, Eliška Hanibalová a Lukáš Kubišta. A nikdo z nich se v hlubinách chemie neztratil. Nejlépe si vedla Lucka Černá, která v silné konkurenci obsadila krásné 158. místo. Všem našim soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a držíme pěsti v přijímacím řízení na střední školu.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality