Letošní ročník Geologické olympiády byl ve znamení napětí. Že Honza Nguyen rozhodně postupuje do okresního kola, bylo jasné rovnou. Ale Lukáš Kubišta i Tomáš Bernard si na své pozvánky museli počkat. Naštěstí i pro ně se v okresním klání mladých nadšenců do geologie, petrologie, stratigrafie a paleontologie našlo místo, a tak všichni tři zasedli 16. ledna k počítačům, aby si své znalosti poměřili nejen mezi sebou, ale i s ostatními postupujícími z okresu. Otázky byly tentokrát mnohem těžší, a navíc již žáci nemohli vybírat z nabízených odpovědí. I kvůli různým formulacím odpovědí nestačila tentokráte kontrola počítačem, museli jsme tedy všichni čekat na kontrolu živým profesorem Melicharem z Masarykovy univerzity v Brně. A když už naši geologové znali své bodové zisky, pro změnu se sesypal program na zadávání výsledků, a organizátoři museli body účastníků znovu zadávat ručně. I proto jsme se výsledky dozvěděli až téměř po měsíci. Ale čekání a napětí stálo za to. Naši borci obsadili první tři příčky! Na třetím místě v okresním kole se umístil Tomáš Bernard z IX. A, příčku druhou vybojoval Lukáš Kubišta taktéž z IX. A. S náskokem více než deseti bodů s přehledem okresní kolo vyhrál a postup do kola krajského si vysloužil Honza Nguyen ze třídy IX. C. Ten se utká s ostatními vítězi okresních kol v Muzeu Českého krasu v Berouně v pondělí 8. dubna. Všem soutěžícím gratulujeme k výborným výsledkům a skvělé reprezentaci naší školy, Honzovi navíc držíme palce v krajském kole.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality