Šedá je teorie, zelený strom praxe. Právě proto jsme si k nám do školy pozvali studenty Střední zdravotní školy v Mladé Boleslavi s jejich učitelkou praxe a vedoucí kroužku První pomoci paní Kyjovskou, aby s našimi žáky nacvičili správné postupy při poskytování první pomoci. Loni jsme poprvé využili tuto nabídku pro žáky osmých tříd a program se všem velmi líbil. Jsme přesvědčeni, že opakování a nácviku není nikdy dost, proto jsme letos školení objednali hned do třech ročníků – čtvrtého, šestého a osmého. Ve čtvrtek 1. února do školy nakráčelo 25 studentek a studentů, kteří se rozdělili do jednotlivých tříd s ukázkami nepřímé masáže srdce, stabilizované polohy či obvazování. Už jen to, že nešlo o klasickou výuku od učitele, žáky potěšilo, nicméně nejvíce nadšené byly žákyně z těch několika mladých studentů, kteří byli součástí lektorského týmu. Celá akce byla žáky i třídními učiteli vyhodnocena jako velmi úspěšná a přínosná, určitě si ji příští rok zase zopakujeme.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality