Ve čtvrtek 15. února se sešla trojice mladých nadaných chemiků, aby spolu poměřili síly ve školním kole Chemické olympiády, jejímž letošním tématem jsou látky v živých organismech. Soutěžící si nejprve dané téma nastudovali při vyplňování domácího teoretického zadání. Nyní nastal čas porovnat své znalosti v náročném soutěžním testu a při pokusech laboratorní části. V chemické laboratoři na naše soutěžící čekala jablka, citróny, kyselina askorbová, citrónová, dětský olej a Lugolův roztok. Žáci v pokusech zkoumali obsah organických kyselin v připravených potravinách, své poznatky ještě ověřovali barvením Lugolovým roztokem. Na rozdíl od testu pokusy všechny bavily a zdařily se jim. Bohužel, vyhrát může jen jeden. Tentokrát se vítězem stala Lucie Černá z IX. B, která si zároveň vysloužila postup do okresního kola na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře. Druhé místo obsadila Anna Fousková z IX. A a třetí příčka patří Danielu Ulmanovi, taktéž z IX. A. Všem soutěžícím děkujeme za odvahu a Lucii přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality