V pátek 1. března hostila učebna chemie nezvyklé hosty – krajty královské Ajťáka a Wifi, korálovku Scarlet a užovku tenkoocasou Senshi. Tito plazi se snažili, pod vedením svých milujících chovatelů Zuzany a Matěje Dolinayových, předvést našim sedmákům ze své nejlepší stránky. Ajťák i Wifi šli z ruky do ruky, plazili se po svých obdivovatelích a nadšeně se omotávali kolem krku těch nejstatečnějších. Těm bázlivějším nabídli k opatrnému letmému doteku alespoň své ocásky. Každý tak mohl vyzkoušet, že hadi nejsou žádné slizké potvory, ale naopak přítulní a na omak příjemní tvorové. Aby výukový přínos byl co největší, promítli nám Zuzka s Matějem i jejich vlastní videa z exotických krajin, kde zachytili obranná i útočná chování těch nejjedovatějších hadů, jejich způsoby lovu i požírání potravy. Ukázali žákům i kleště a hák na bezpečné chytání hadů. Přednáška i videa se všem moc líbily, ale jejím vrcholem rozhodně bylo mazlení s hady. Zuzce s Matějem děkujeme, děkujeme i MAP Vzdělávání na Mladoboleslavsku za financování, a určitě si je pozveme zase za rok. A u všech, kdo překonali svůj strach a hada se alespoň dotkli, si ceníme jejich odvahy.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality