Letošní okresní kolo Chemické olympiády bylo ve znamení zmatků a zklamání. Organizátoři úplně nezvládli komunikaci a také do termínů vstoupily jarní prázdniny, takže ačkoliv nám do okresního klání poprvé v historii postoupil hned 3 borci; Anna Fousková a Daniel Ulman se o tom dozvěděli až příliš pozdě, a nemohli se tedy zúčastnit. Jediným želízkem v ohni tak zůstala Lucie Černá, která, vybavená kalkulačkou, laboratorním pláštěm a odhodláním, vyrazila do souboje s ostatními mladými chemiky. Jako obvykle šlo spíše o přehlídku studentů tří osmiletých gymnázií, zástupců čtyř statečných základních škol tam bylo pomálu. O to více nás mrzí, že (ne vlastní vinou) nemohli posílit řady „základek“ i Anička s Danem. Ale ačkoliv dle předpokladu vyhráli žáci Pekařova Gymnázia, Lucka se rozhodně neztratila. Dokonce zaznamenala výborný bodový zisk v praktické laboratorní části, kde obhájila čtvrtou pozici. Oproti nadrceným gymnazistům trochu ztratila v testu a získala nakonec celkově krásné deváté místo, třetí místo mezi základkami. Děkujeme Lucce za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů, nejen v chemii.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality