V úterý 19. března proběhlo okresní kolo Biologické olympiády. Naše škola měla tentokrát jen jednoho zástupce, Adama Cibulku z IX. B. Zbylé dva postupující odradily obtíže při vypracovávání vstupního úkolu. Adam si nicméně se vstupním úkolem poradil výborně, stejně jako se záludným testem. Překonal i obtíže při laboratorní práci, kdy mu pozorování komplikoval nespolupracující mikroskop. Co nakonec Adamovi zabránilo v získání vyššího umístění, byla poznávačka rostlin. Ta byla letos obzvlášť zákeřná. Po celkovém součtu si Adam vydobyl slušné 17. místo ze 32 účastníků z řad základních škol a osmiletých gymnázií. Za skvělou reprezentaci školy Adamovi děkujeme a přejeme hodně štěstí v přijímacím řízení na střední školy.